Ból barku i boląca narośl a stosowanie maści zaordynowanej

Witam! Jestem mechanikiem samochodowym. Mam 35 lat. Podczas forsownego odkrecania śruby w samochodzie, poczułem ostry ból w stawie barkowym. Od tej pory, boli mnie (3 miesiące), z różnym natężeniem a na górze wyskoczyła mi boląca narośl. Byłem u lekarza. zrobiono mi prześwietlenie i kazano smarować zaordynowaną maścią. Nic niestety nie pomaga. Co robić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie doszło do nadwyrężenia mięśnia obręczy barkowe. Jest to schorzenie, w którym proces terapeutyczny jest dość długi, choć nie wymaga jednak skomplikowanego leczenia. Wystarczą maści przeciwzapalne.