Ból barku i drętwienie rąk a wynik MR
Witam serdecznie. Badanie mr kręgosłupa szyjnego. morfologia kompleksu szczytowo potylicznego prawidłowa. Lordoza szyjna odwrócona. Trzony kręgowe prawidłowej wysokości z widocznym w trzonie C5 owalnym obszarem przebudowy środkościa 7mm odpowiadajacym najprawdopodobniej haemangioma. Poza tym trzony kręgowe prawidłowej wysokości bez zmian ogniskowych i obrzęku śródkościa. Krążek międzykręgowy C5-C6 miernie odwodniony i zwężony z niewielką przepukliną dyskową tylną środkową z kompresją brzusznej powierzchni worka oponowego, bez cech kompresji na korzenie nerwowe. żaznaczona osteofitoza krawędziowa trzonów kręgowych na tej wysokości. Pozostałe krążki między kręgowe prawidłowej wysokości bez cech dyskopatii. Rdzeń kręgowy bez zmian ogniskowych. Wizyte u specjalisy mam za 2 miesiące, prosze o wytłumaczenie co mi jest, strasznie boli mnie prawy bark i drętwieje ręka oraz palce. Czy mogę nosić szelki korekcyjne? Dziękuje bardzo.

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.