Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból barku i zmiany o charakterze meta w wyniku RTG

witam Obecnie strasznie boli mnie bark, miałam robione RTG i wyszły zmiany o charakterze meta . Miałam zrobione USG ,RTG klatki piersiowej ,CRP i morfologie , wszystko jest w porządku to z skąd te zmiany?powiedziano mi że są to ubytki w kości czy to nowotwór czy może to być od ostporozy albo od noszenia ciężkiej torby a jal nie to co może oznaczać?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany o charakterze ''meta'' to zmiany przerzutowe, nowotworowe. W tym przypadku nie wykryto jednak żadnego pierwotnego ogniska nowotworowego. Koniecznie jest poszerzenie diagnostyki.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Meta to znaczy przerzuty nowotworu , trzeba szukać ogniska pierwotnego : piersi , tarczyca , nerki , płuca , narząd rodny , przewód pokarmowy. zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy