Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból brzucha a zapalenie otrzewnej

Od jakiegoś tygodnia pobolewa mnie lewa strona brzucha, między pępkiem, a kością miedniczą. Wszystkie objawy wskazują na to, że jest to zapalenie otrzewnej. Dwa lata temu miałam operacje na przepuklinę kresy białej, a kiedyś problemy z jelitem grubym (krew podczas oddawania stolca). Leżałam około 2 tygodnie w szpitalu. Co to może być?
KOBIETA ponad rok temu

Kiedy konieczny jest przeszczep?

Operacja przeszczepienia organu jest bardzo wymagająca - zarówno od lekarza, jak i od pacjenta. Czy wiesz, w jakiej sytuacji konieczny jest przeszczep?

Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

Witam!
Zapalenie otrzewnej to bardzo poważny stan chorobowy obarczony śmiertelnością nawet do 50%. Występują charakterystyczne objawy - przede wszystkim "deskowaty" brzuch i objaw Blumberga, ktrzch u

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Myślę, że diagnoza zapalenie otrzewnej to dość daleko idące wnioski. Powodem bólu brzucha po lewej stronie mogą być w pierwszej kolejności u kobiety problemy ginekologiczna ( zapalenie jajnika, przydatków) a także kolka nerkowa , nawrót przepukliny oraz stany zapalne jelit. Ze względu na obciążony wywiad chorobowy bezwzględnie należy udać się do lekarza.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania

ktrzch u Pani nie ma!!!
Nie jest to zatem zapalenie otrzewnej.
Może cierpi Pani na zaparcia lub wzdęcia. Może być to także np. kamica nerkowa czy też choroba uchyłkowa jelita grubego. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego i rozważyć USG jamy brzusznej.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0

Trudno mi określić co może być powodem tych dolegliwości bez bezpośredniego badania Pani. Wątpię, że doszło obecnie do zapalenia otrzewnej, gdyż taki stan bezpośrednio zagraża życiu, więc tygodnia z zapaleniem otrzewnej bez agresywnej interwencji lekarskiej nie przeżyłaby Pani. Różne mogą być przyczyny dolegliwości bólowych brzucha w tej lokalizacji np.: zapalenie jelita grubego, uchyłków jelita grubego, zapalenie miedniczki nerkowej. W takim wypadku wskazana byłaby szersza diagnostyka jak np. badanie krwi, moczu, USG jamy brzusznej i być może jeszcze np. kolonoskopia.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0

Przykro mi, ale tematyka pytania wykracza poza kompetencje wynikające z mej specjalności (jestem urologiem). Proponuje zwrócić się o poradę do dermatologa. Pozdrawiam
RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy