Ból brzucha, antykoncepcja Daylette a szansa na ciążę

Witam. Od 8 miesiecy stosuje Daylette. Biore tabletki reguralnie. Od około 3 miesięcy w okolicach 10-11 dnia cyklu wystepuje u mnie ból brzucha podobny do bólu przy owulacji. Słyszałam ze Daylette maja mala dawke hormonow i czasami moga nie zatrzymac owulacji i czy za tym idzie ryzyko ciaży ? Prosze o szybka odpowiedz bo umieram myslać o perspektywie posiadania w tym momencie dziecka

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Według ulotki jeśli zacznie się je zażywać od pierwszego dnia cyklu (początku okresu) to od razu można współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia. Niestety nie mam wiedzy na temat braku skuteczność tego preparatu. Myślę jednak iż sytuacja, o której Pani wspomina może być związana z błędami podczas stosowania preparatu.