Ból brzucha i duszności u 24-latka

Witam, Piszę ponieważ od 2 tygodni mam niepokojący ból brzucha. Ostatnimi czasy zwiększa się po bokach tłowia tuż nad biodrami. Od wakacji również zmagań się z nie potwierdzoną astmą tj. Duszności przy wyśiłku, zimnym powietrzu. Miewałem duszności podczas snu. Byłem w szpitalu na SOR stwierdzono że mam niedobór potasu po czym mnie wypisano to było tydzień temu. Sytuacja się nie poprawia. Ostatnimi czasy mam ciągłe pragnienie picia. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Ból powyżej bioder, symetryczny w okolicach lędźwi może być związany ze zmianami w obrębie kręgosłupa, bólem mięśni po przeciążeniu, podczas infekcji wirusowych oraz chorobami nerek - w celu zróżnicowania tych przyczyn proponuję konsultację lekarską.
Jeśli chodzi o odczuwanie duszności po wysiłku oraz występowanie epizodów w nocy - mogą to być objawy astmy oskrzelowej. Wymagane jest wykonanie spirometrii z próbą rozkurczową w celu potwierdzenia tej choroby.