Ból brzucha i nerwica żołądka

kolejne pytanie-niby ner.serca,bad.ogolne ok,ekg,ok tak biore leki nie pomagaja mi,do tego niby ner.zoladka choc nie tylko wymiotuje jak sie czyms zdenerwuje,boje sie ze cos jest nie tak,ze umre..nie moge zasypiac bo srece to az mi skacze no i wiadomo boje sie az czasem bol bardziej sie nasila.mimo iz nie mysle ciagle o tym i sie nie denerwuje to bol jest caly czas a wlasnie najgorzej w nocy,zoladek to mnie ciagle sciska z bolu nie mozna wytrzymac czy to po jedzeniu czy nie.juz nie radze sobie!

Witam,
Badania które Pani wykonała, nie wykazały choroby, która mogłaby powodować opisywane przez Panią dolegliwości.
Jednak wspomina Pani o pojawiającym się codziennie bólu, który nasila się w nocy i nie poddaje się leczeniu farmakologicznemu (domyślam się,że stosuje Pani leki osłaniające błonę śluzową żołądka?). Jednak ból jest sygnałem, którego nie można lekceważyć i wymaga dalszej diagnostyki.
Nie jest możliwe przeprowadzenie diagnozy psychologicznej,czy też przez specjalistę gastrologa jedynie poprzez kontakt internetowy.
Możliwe jednak, że cierpi pani za zespół jelita drażliwego, w przebiegu którego występują dolegliwości, które Pani opisuje a znaczącą rolę w powstawaniu bólu odgrywa stres, sposób i rodzaj przyjmowanych pokarmów.
Warto byłoby jednoznacznie zdiagnozować przyczyny bólu i pogłębiając diagnostykę udać się do gastroenterologa, który jednoznacznie będzie w stanie postawić diagnozę medyczną. Jestem przekonana, że kontakt ze specjalistą, pozwoli Pani uporać się z lękiem, który pojawia się gdy ból się nasila a Pani rozmyśla nad jego przyczynami.
W leczeniu dolegliwości żołądkowych/jelitowych nieocenioną rolę odgrywają środki farmakologiczne,które po dłuższym stosowaniu zmniejszają objawy choroby, redukując ilość kwasu solnego, dzięki czemu pomagają w gojeniu ścian żołądka i zmniejszają ból i problemy żołądkowe.Ulgę w cierpieniach, które Pani opisuje może przynieść również zmiana sposobu odżywiania, proszę zapoznać się z rodzajem diet, które powinny być stosowane. Na stronie http://j-elita.org.pl znajdzie Pani odpowiednie wskazówki dietetyczne , które przy dłuższym stosowaniu obniżą dolegliwości.
Myślę, że warto byłoby również spotkać się z psychoterapeutą, by zastosować dodatkową metodę pozwalającą na polepszenie Pani radzenia sobie z codziennymi dolegliwościami.Pozdrawiam serdecznie.