Ból brzucha i piersi przed miesiączką

witam ! kiedy będę miała okres? mam 13 lat. przez 2 dni bolał mnie brzuch czy to coś oznacza?bolą mnie moje piersi.Zauważyłam że mi rosną. czy to coś znaczy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety przypadłość polegająca na okresowym bólu brzucha oraz piersi nie jest niczym niefizjologicznym w odniesieniu do menstruacji. Wiele kobiet boryka się z tym problemem. Doraźnie polecam stosowanie No Spy ( preparat o działaniu rozkurczowym) oraz leków przeciwbólowych. Dolegliwości te zwykle mijają z końcem krwawienia bądź nieco wcześniej.