Ból brzucha i wymioty oraz gorączka u 5-latka

od tygodnia syn 5 lat skarzyl sie na bol brzucha po chwili o tym zapominal. jednak 2 dni temu nagły ból wymioty trwalo to pol godz. wczoraj wieczorem złapał go silny ból gorączka jasna kupa plamy czerwone na twarzy i nad piersiami, ból gardła, dreszcze, kaszel utrzymuje sie od tygodnia. na pogotowiu (Irlandia) doktor przebadał dziecko i zapisał paracetamol twierdząc że to wirus nie dając skierowania na zadne badania. dziecku przeszło wszystko po 20min. czy to moze byc wirus? jakies pasożyty?

Małgorzata Panek

Objawy wskazują na infekcję wirusową. Podczas biegunki i wymiotów istotne jest odpowiednie nawadnienie dziecka. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów proszę udać się do lekarza.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

U małych dzieci przy infekcjach nawet dróg oddechowych często występują bóle brzucha i wymioty, także przyczyną może być infekcja wirusowa. Gdyby natomiast te objawy utrzymywały się lub coś Panią zaniepokoiło to proszę jeszcze raz udać się do lekarza.