Ból brzucha na samym początku ciąży

Witam!

30.09 miałam ostatnią miesiączkę. 1.11 zrobiłam test... wyszedł pozytywny. Zakładam, że jestem w ciąży... W czym rzecz - mam bóle brzucha... Niepokoi mnie to. Nie jest to uciążliwy ból. Wszędzie czytam, że dziewczyny narzekają na ból w podbrzuszu, charakteryzują go jako ból przedmiesiączkowy.

U mnie jest inaczej. Mnie boli na samej górze (zaraz pod biustem) i ból ma charakter bólu brzucha przed egzaminem. Proszę mi poradzić, co to może być? Do lekarza umówiłam się na 8.11! Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ból, który Pani odczuwa jest najprawdopodobniej bólem żołądka, czasem odczuwanym przez kobiety w pierwszym trymestrze, a częściej w późniejszej ciąży. Często towarzyszą mu zgaga, mdłości i wymioty. Musi Pani zwracać uwagę na dietę. Polecić mogę siemię lniane parzone na gorąco, które łagodzi bóle żołądka. Proszę pamiętać, że kobiety bardzo różnie odczuwają objawy ciąży i nie można się sugerować tym, że większość koleżanek miała inne objawy, bo to o niczym nie świadczy.

Pozdrawiam serdecznie!