Ból brzucha, nudności, zasłabnięcia – przyczyny

Witam. Mam pytanie. Od około 1,5 tygodnia boli mnie brzuch, jest mi niedobrze i czasami mam osłabnięcia. Zauważyłam, że przytyłam kilka kilogramów i przybyło kilka centymetrów w pasie. Uprawiałam seks z moim chłopakiem bez zabezpieczenia. W poniedziałek mam dostać okres (7.06). Dzisiaj pojawiła się brązowa wydzielina. Co to może oznaczać? Czy jestem w ciąży? Proszę o odpowiedź...

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Ciąży niestety nie da się stwierdzić na podstawie samych objawów, nawet jeżeli są charakterystyczne dla ciąży, mogą być spowodowane również innymi stanami. Dlatego by się przekonać, czy jest Pani w ciąży, zwłaszcza jeżeli miał miejsce seks bez zabezpieczenia, należy wykonać test ciążowy.

W przypadku braku potwierdzenia ciąży, należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, w celu znalezienia innej przyczyny pogorszenia samopoczucia.

Serdecznie pozdrawiam!