Ból brzucha po lewej stronie a ciąża pozamaciczna
Witam Czy kazdy bol po jednej stronie ( po lewej) brzucha w ciazy oznacza ciaze pozamaciczna? Mieszkam w Uk, bylam dzis u GP i kazal mi czekac na usg? Bardzi sie martwie, nie mam plamien, pomaga mi lezenie na prawym boku. Prosze o porade. Tu nie chcieli mi zrobic nawet badania hormonu hcg. Jestem w5tyg ciazy.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Milena Lubowicz
71 poziom zaufania
Sam poziom hormonu BhCG nie wyjaśni czy to ciąża pozamaciczna. Należy wykonać usg i określić czy widoczny jest zarodek w jamie macicy. Ale nie każdy ból musi oznaczać ciążę pozamaciczną. Może on być związany np. z implantacją zarodka albo w ogóle niezwiązany z ciążą.
Pozdrawiam