Ból brzucha po lewej stronie a ciąża pozamaciczna

Witam Czy kazdy bol po jednej stronie ( po lewej) brzucha w ciazy oznacza ciaze pozamaciczna? Mieszkam w Uk, bylam dzis u GP i kazal mi czekac na usg? Bardzi sie martwie, nie mam plamien, pomaga mi lezenie na prawym boku. Prosze o porade. Tu nie chcieli mi zrobic nawet badania hormonu hcg. Jestem w5tyg ciazy.

Milena Lubowicz

Sam poziom hormonu BhCG nie wyjaśni czy to ciąża pozamaciczna. Należy wykonać usg i określić czy widoczny jest zarodek w jamie macicy. Ale nie każdy ból musi oznaczać ciążę pozamaciczną. Może on być związany np. z implantacją zarodka albo w ogóle niezwiązany z ciążą.
Pozdrawiam