Ból brzucha podczas stosunku - przyczyna

Witam, mam powien problem. Otóż boli mnie brzuch (w dole, tak jakby do jajników) podczas stosunku i po. Jest to taki kłujący, przeszywający ból. I dziwne jest, że nie boli w pozycji "klasycznej", a w innych tak. Nie wiem jak to powiedzieć, ale wydaje mi się, że wtedy gdy członek partnera sięga głęboko. Przez to nie mam ochoty na seks i boję się go jak ognia. Proszę pomóżcie. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ból podczas stosunku jest zawsze niepokojącym objawem. Należy jednak rozróznić ból związany na przykład z pewnym niedopasowaniem anatomicznym partnera do Pani, gdy długi członek uderza w szyjkę macicy powodując ból. W takim przypadku doświadczałaby Pani tego bólu od samego początku współżycia z danym partnerem. Remedium będzie wtedy dobór odpowiednich pozycji, w których penetracja nie jest głęboka. Jeśli jednak ból pojawił się nagle, a wcześniej nie doświadczała go Pani, to świadczy najprawdopodobniej o powstaniu schorzenia natury ginekologicznej, które wymaga w miarę szybkiej konsultacji w gabinecie lekarskim. Powodem może być infekcja, schorzenia szyjki macicy, mięśniaki macicy, endometrioza, torbiel jajnika czy nawet ciąża pozamaciczna w jajowodzie.

Pozdrawiam serdecznie!