Ból brzucha u 7-latka

Witam,mój synek ma 7 lat od dwóch dni skarży się na ból brzuszka-pokazuje że na środku tam gdzie pępek,jak każe mu pić wodę ma odruch wymiotny ale juz sobie poradziliśmy,staram się dawać dziecku płyny,ale co dalej?wcześniej dziecko wymiotowało ale już wymioty ustały.zostały skurcze brzuszka.synek zjadł bułkę wczesniej chlebek wszystko suche,proszę o pomoc

Jan ZajÄc

Witam. Zwykłe zatrucia pokarmowe mogą trwać od jednego do trzech dni, niektóre zaś mogą rozciągać się do tygodnia. Najważniejszą czynnością podczas wymiotów czy biegunki jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej dawki wody i elektrolitów (saszetki dostępne w aptekach). Alarmującymi objawami są np. krew w stolcu biegunkowym czy duża utrata wody, której samemu nie sposób szybko odnowić, z którymi to powinno się szybko zgłosić na SOR - przy ich nieobecności wystarczy gorzka herbata i trochę czasu.