Ból brzucha u synka a dieta

Mam pytanie. Mój syn ma 8 lat. Bolał go ostatnio brzuszek i lekarz zalecił ścisłą dietę. Co mogę mu podawać do jedzenia? Chodzi o to co np między posiłkami a co na obiad czy śniadanie i kolację. Proszę o odpowiedź i bardzo dziękuję, życząc miłego dnia. Robert z Krakowa

Lek. Marta Jaruchowska

Doeta zbilansowana, w internecie mozna znalezc przykladowe jadlospisy, na pewno unikac slodyczy i ciezkostrawnych potraw, fastfoodow a wprowadzic duzo warzyw i owocow.

Witam serdecznie,

ja bym jeszcze dodała, że warto podawać 5 małych posiłków, np. :
- śniadanie: ryż + duszone jabłko
- obiad: ziemniaki gotowane + kurczak gotowany + marchewka puree
- kolacja: kasza jaglana z bananem
a na przekąski np. chrupki kukurydziane czy bułkę kajzerkę z niewielką ilością masła.
To, co dziecko powinno jeść zależy w dużej mierze od tego czym był spowodowany ból. Lepiej unikać przez jakiś czas surowych warzyw i owoców, a także produktów zbożowych z pełnego przemiału.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska