6 miesiąc ciąży a bóle brzucha

Witam! Jestem w 6 miesiącu ciąży. Od kilku dni boli mnie brzuch w dole po prawej stronie, ból ten jest dosyć uporczywy i występuje najczęściej podczas zmiany pozycji oraz podczas leżenia i czasem podczas chodzenia. Dodam, że występuje bardzo często. Ogólnie czuję się dobrze, dobrze czuję ruchy dziecka i do tej pory wyniki badań były w normie, bez żadnych odchyleń. Co może oznaczać taki ból w 6 miesiącu ciąży i czy powinnam niezwłocznie udać się do lekarza, może do szpitala? Czy grozi mi przedwczesny poród, może powinnam brać jakieś tabletki rozkurczowe, jak na przykład Nospa? Może ktoś miał podobną sytuację w 6 miesiącu ciąży. W końcu to jest końcówka drugiego trymestru, więc już dość blisko rozwiązania. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie i liczę na pomoc z waszej strony.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Z Pani opisu wynika, że odczuwa Pani typowe dla drugiego trymestru ciąży bóle związane z pociąganiem za więzadła obłe - jedne z więzadeł, na których zawieszona jest macica. Jest to naturalne i związane ze znacznym już powiększeniem się i zwiększeniem ciężaru tego narządu. Może Pani odczuwać ten sam rodzaj bólu również po drugiej strony (więzadło obłe jest parzyste).

Nie ma konieczności pilnej konsultacji z Pani lekarzem. Pomóc może przyjęcie pozycji leżącej na boku, w którym czuje Pani ból.

Pozdrawiam serdecznie!