Ból brzucha w dzień, w którym powinien być okres.

Witam. Mam pytanie - co to za objawy? Ostatnią miesiączkę miałam 28 lutego. Wczoraj powinnam dostać okres, ale tylko mocno mnie brzuch bolał, jak zawsze przed okresem. Podkreślam, że współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia, ale nie dochodziło do wytrysku. Dzisiaj już mnie brzuch nie boli, a nadal nie mam okresu. Nie wiem, co mam już zrobić, a bardzo się boję. Nie chcę mieć jeszcze dziecka, ponieważ się nadal uczę i o dziecku będę myślala dopiero po skończoniu uczelni. Bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Jednodniowe opóźnienie miesiączki nie jest niepokojące. Ból brzucha mógł zapowiadać rzeczywiście miesiączkę i np. dostanie ją Pani lada moment. W przypadku dalszego podejrzewania, że może być Pani w ciąży, proponuję wykonanie testu ciążowego - 7-10 dni od daty możliwej koncepcji, takie postępowanie rozwieje wszelkie wątpliwości.

Jeżeli ból brzucha był jednorazowy i się już nie powtarza, nie jest niczym niepokojacym. Natomiast w razie, gdy np. bóle podbrzusza będą się powtarzać dosyć często, proponuję wizytę u ginekologa, jeżeli brzuch będzie bolesny w innych lokalizacjach bądź dołączą do tego inne niepokojace objawy, proponuję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu.

Serdecznie pozdrawiam!