Ból brzucha w trzecim miesiącu ciąży

Jestem w 3 miesiacu ciąży ale czesto pobolewa mnie brzuc,moj lekarz mowi ze jest wszystko ok ale ja mam lekkie watpliwosci
KOBIETA ponad rok temu

Trójwymiarowe USG

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Jeśli została Pani zbadana przez lekarza ginekologa, który nie stwierdził w badaniu nieprawidłowości, nie powinna się Pani niepokoić.
Płód rośnie, macica się rozciąga, zachodzi wiele zmian hormonalnych w ciele kobiety. Dyskomfort w dole brzucha może się pojawiać.
Jeśli jednak bóle by się nasilały i wystąpiłyby dodatkowe objawy jak plamienie/krwawienie z dróg rodnych należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub na izbę przyjęć szpitala ginekologiczno - położniczego.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Bóle brzucha w okresie ciąży mogą wiązać się powiększaniem się macicy.
Jest to fizjologia. Celem diagnostykiwskazane wykonanie USG ciąży, US nerek-u Pani, oraz badania ogólnego moczu-to przybliży możliwości udzielenia odpowiedzi na pytanie.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty