Ból brzucha z prawej strony w ciąży

Mam 24 lata i jestem w 26 tygodniu ciąży. Od pewnego czasu czuję kłucie z prawej strony, niekiedy jest tak ostre, że muszę wstrzymać oddech na chwilę i gdy ból ustąpi, mogę oddychać normalnie, muszę dodać, iż ból jest chwilowy, przypominający kolkę i występuje od czasu do czasu. Gdy nie byłam w ciąży też niekiedy czułam takie chwilowe kłucie, ale mało kiedy to się zdarzało. Teraz występuje trochę częściej i tego bólu nie odczuwam tylko w jednym miejscu z prawej strony brzucha, tylko czasami jest on jakby na wysokości wątroby, a ostatnio umiejscowiony trochę niżej. Poinformowałam mojego lekarza o moich dolegliwościach, po czym lekarz stwierdził, że mogę mieć kamienie w nerce. Wykonał USG i poinformował mnie, że nerki są czyste i nic tam nie ma. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Rzeczywiście opisywane dolegliwości mogą wskazywać na kamicę - ciąża jest sprzyjającym czasem powstawania kamieni w nerce. Może się zdarzyć, że kamień był zbyt mały, by go uwidocznić w badaniu usg. Jeżeli było prawidłowe usg jamy brzusznej oraz podczas kontroli ginekologicznej również nie stwierdza się nic niepokojącego, a nie ma Pani innych dolegliwości - można na razie uznać, iż jest to ból o charakterze kolkowym, nie wymagający dalszej diagnostyki.

Serdecznie pozdrawiam!