Ból częściowo wyrzynających się ósemek

Witam, czy gorne osemki moga wyrastac "na raty" ? Od 3 lat w porze wiosenno-wakacyjnej bola mnie czesciowo wyrzniete osemki, jedna rosnie w polik co powoduje okropny bol, a pozostale przednie zeby sa tkliwe. Dziekuje.

tak. mogą one tak rośnąć. Jesli nie mają miejsca to kiedy "rosną" mogą naciskać na zęby i przez to one tez moga być tkliwe. Najlepiej byłoby ocenić na wizycie w gabinecie czy mają szansę na prawidłowe "wyrośnięcie". Prawdopodobnie do takiej oceny konieczne też będzie zdjęcie rtg.

Trzeba wykonać RTG lub w razie potrzeby TK aby dokładnie ocenić położenie zębów. Jeżeli 8 rośnie w kierunku 7 to mogą być dolegliwości całego łuku zębowego. 8 mogą wyrzynać się bardzo powoli przez kilka lat. Aby nie doprowadzić do sytuacji bólowej proponuję usunięcie zębów w znieczuleniu miejscowym.