Ból dziąseł po wymianie wypełnienia

W poniedziałek miałam wymieniane wypełnienia w przestrzeni międzyzębowej górnej prawej między 5 i 6tką. Mam wrażliwe dziąsła i cierpię na nadwrażliwość. Zostałam uprzedzona ze po zabiegu mogą boleć mnie dziąsła. Ból w moim przypadku pojawia sie tylko przy posiłku najczęściej podczas pierwszych kęsów. Czuję to głównie od strony podniebiennej jak również w samej przestrzeni - określiłabym go jako kłujący, przenikliwy. W czasie zabiegu boleśnie odczułam wsadzenie formówki. Czy to ustąpi samoistnie?

Proszę odczekać jeszcze parę dni i obserwować reakcję. Ta okolica może być uwrażliwiona po ingerencji metalowego paska. Jeśli dolegliwości nie ustąpią, to należy poinformować o tym stomatologa.

Proszę zaczekać jeszcze kilka dni. Gdyby po 14 dniach od zabiegu nadal odczuwała Pani takie dolegliwości proszę zwrócić się do stomatologa, który leczył zęba, aby przyjrzał się problemowi. Dolegliwości, o których Pani pisze często ustępują samoistnie.