Ból dziąsła i gardła

Witam! Od tygodnia mam bardzo mocny ból w jednym miejscu, na dziąśle. Jest to w miejscu, gdzie powinien znajdować się tzw. "ząb mądrości". Nie mam ósemek, moja dolna szczęka zawiera 14 zębów. Ból ten jest bardzo uporczywy, nie mogę przegryzać potraw a dziś doszedł do tego ból gardła który jest po stronie bolącego dziąsła. Miejsce te jest jakby powiększone i zaczerwienione. Do dentysty dopiero dostanę się za niecałe 2 tygodnie. Proszę o pomoc!

Proszę poszukać wcześniej lekarza dentystę .W Poznaniu zapewne jest sporo gabinetów,w których może być Pani przyjęta szybciej.W przypadku utrudnionego wyrzynania się zębów,szczególnie ósemek objawy,które występują u Pani mogą trwać jakiś czas, czasami mogą ustąpić samoistnie,by wystąpić znowu za jakiś czas.O zastosowaniu antybiotyku zadecyduje lekarz.Miejscowo można sobie pomóc preparatem Dentosept ,dostępnym w aptece bez recepty.