Ból gardła a podejrzenie anginy

witam przewialo mnie w sobote wieczorem,obudzilem sie rano i strasznie boało mnie gardło. wyglądało to na węzły chłonne wiec poszedłem w pon. do lekarza on stwierdzil ze to angina ropna,dostałem Xorimax 500, więc zacząłem stosować. po 2 dniach dostałem skutków ubocznych (uraz skóry nawet ciężki) czyli dziąsła mi popękały i język zaczął mnie boleć. gardło przestało mnie bolec po 2 dniach nie jestem pewny czy to była angina. czy dalej mam brać ten antybiotyk czy moge go odstawic??

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli wiążę Pani objawy uboczne z lekiem należy do zmienić na inny preparat.