Ból gardła, katar, kaszel, stan podgorączkowy, zawroty głowy i nudności a możliwość zarażenia grypą żołądkową

Witam. Mam 19 lat. Od 2 dni boli mnie gardło, mam katar, lekki kaszel, stan podgorączkowy,lekkie bole w klatce piersiowej, zawroty głowy oraz złe samopoczucie. Dzis doszły do tego nudności ( moj mlodszy brat przechodzi grype żołądkową). Moje pytanie brzmi czy mogą być spowodowane te dolegliwości oraz czy istnieje ryzyko zarażenia sie ta grypą żołądkową ?

Milena Lubowicz

Ryzyko zarażenia jest duże gdyż wirus ten łatwo się przenosi. Objawy mogą wskazywać na infekcję górnych dróg oddechowych. Gdyby nie było poprawy po paru dniach lub dołączyły się objawy niepokojące proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam