Ból gardła podczas przełykania

Od ponad tygodnia co wieczor boli mnie gardlo nie mam chrypy tylko boli przy polykaniu sliny tak jakby spuchniete bylo.. rano zupelnie przechodzi... co to moze byc?

Lek. Tomasz Budlewski

Trzeba wykonać badanie lekarskie. Proszę udać się do lekarza rodzinnego. Być może jest to zapalenie gardła.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Najczęstszą przyczyną takich objawów jest zapalenie gardła o etiologii wirusowej. Proponuję zażywać leki dostępne bez recepty uśmierzające ból gardła oraz nie spożywać pokarmów gorących oraz zbyt zimnych. W przypadku wystąpienia objawów takich jak gorączka, powiększenie węzłów chłonnych wskazana jest konsultacja u internisty.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

mogą to być objawy zapalenia gardła. wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Może to być alergiczne podrażnienie śluzówki gardła lub wynik jego wysuszenia po całym dniu spędzonym w w ciepłym i suchym powietrzu. Bez badania nie mogę jednak stwierdzić jednoznacznie.