Ból gardła w ciąży

Mam 25 lat i od kilku dni boli mnie gardło, głównie przy przełykaniu. Migdałki są powiększone głównie z jednej strony oraz na obu stronach gardła jest biały nalot.

Nie mam gorączki. Czy powinnam zgłosić się do lekarza, czy jeszcze próbować domowych sposób, jak pastylki na gardło, witamina c oraz czosnek w tabletkach?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Radzę jednak udać się na wizytę do lekarza rodzinnego. Może Pani cierpieć na anginę paciorkowcową, a tę należy leczyć. Nie wszystkie tabletki na gardło są dozwolone dla ciężarnych. Proszę zapytać swojego lekarza lub farmaceutę w aptece o te, które może Pani bezpiecznie zastosować (ja nie mogę podać tutaj nazwy).
Pozdrawiam serdecznie!