Ból głowy a podejrzenie nerwicy

Dzień dobry. We wrześniu miałam robiony rezonans magnetyczny mózgu z powodu bólów głowy. Wszystko w granicach normy i bez zastrzeżeń. Był robiony bez kontrastu... Neurolog stwierdziła nerwicę. Od paru dni znowu dokucza mi ból głowy. Nie jest silny, ale bardzo się nim denerwuje. Czy badanie mogło pominąć jakieś tętniaki czy inne groźne rzeczy? Okulista tez nic nie stwierdził. Mam nierówne źrenice, ale chyba od zawsze, nie jestem w stanie powiedzieć. mam 23 lata. Ciśnienie i morfologia w normie.

Dzień dobry,

Jeżeli lekarze wykluczyli przyczyny somatyczne Pani dolegliwości, to najlepiej jak uda się Pani na konsultację do psychoterapeuty lub lekarza psychiatry - celem diagnozy i dalszego postępowania.
Może Pani udać się do Poradni Leczenie Nerwic, Poradni Zdrowia Psychicznego (na NFZ) lub skorzystać z oferty prywatnej.

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności należy wykluczyć fizjologiczne podłoże Pani dolegliwości wykonując wszystkie niezbędne badania. Skierowania może Pani otrzymać od lekarza pierwszego kontaktu. Warto również umówić się na wizytę do lekarza psychiatry i omówić z nim swoje dolegliwości (nie trzeba skierowania) - z psychiatrą najlepiej diagnozować się w kwestii nerwicy. Myślę, że opisywane przez Panią objawy mogą być związane z zaburzeniami nerwicowymi, warto więc udać się również na konsultację z psychoterapeutą.

Pozdrawiam i życzę skutecznego leczenia.