Ból głowy i strach przed zachorowaniem na chorobę nowotworową

Dzien dobry, od kilku dni lekko boli mnie glowa, tak cmi tylko na samej gorze, boje sie ze to rak bo mama moja zmarla na raka pluca 14 listopada tego roku, cizgle boje sie ze ja tez zachoruje i umre, nie moge sobie z tymi myslami poradzic. Prosze o jakas pomoc psychiczna, dziekuje. Mam na imie Magda i mam 31 lat.

Pani Magdo, śmierć ważnej i bliskiej osoby związana jest z różnymi emocjami i zachowaniami. Czas oswajania się z tym faktem trwa ok pół roku. Czas żałoby ma swoje prawa. Warto w tym czasie udac się psychoterapeuty i porozmawiać na tematy, które pojawiły się wraz z odejściem mamy. Naturalna sprawą jest, że martwi się Pani od tej pory o swoje życie. Nie napisała Pani, czy mama dużo paliła. Palenie sprzyja rakowi płuc. Powinna tez Pani udać się do lerza rodzinnego i spytać go o prawdopodobieństwo wystąpienia raka, zapytać jak chronić swoje zdrowie. A najważniejsze: można zbadać, czy w organizmie znajduje się gen rakotwórczy. Bój głowy może być objawem somatycznym traumatycznych przezyć psychicznych po śmierci mamy. Pozdrawiam

Witam Panią
Bóle głowy mogą mieć różne podłoże. Jeśli tak niedawno zmarła Pani mama, przeżywa Pani obecnie bardzo silną stratę. Bóle głowy mogą być somatyzacją Pani przeżyć emocjonalnych. Powinna Pani skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który podejmie decyzję czy potrzebne będą badania specjalistyczne. Musi Pani pamiętać ból nie oznacza raka.
Pozdrawiam