Ból głowy i wypadanie włosów a borelioza

W czerwcu 2009 r. zaczęłam mieć bóle głowy. Przez cały czas głowa była ciepła, mimo iż nie miałam gorączki, ciągłe pulsowanie w skroniach, mroczki przed oczami, wrażenie podwójnego widzenia, zgaga na przemian z bólem gardła, zaczerwiwnienie i ból kolan... Po badaniach ASO 602,5 pani doktor stwierdziła, że to paciorkowce. Dostałam antybiotyk i jakoś przeszło. Niestety pojawił się nowy problem - wypadanie włosów.... a od ponad tygodnia powróciły bóle głowy, zgaga, ból gardła, nowy objaw - chrupanie w karku i ból łopatek. (jednak najgorsze jest wypadanie włosów, których nie mam już połowy:( ) Byłam u dermatologa, przepisał mi leki, ale mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Nad nadgarstkiem mam czerwoną plamkę, na początku swędziało, a teraz po prostu jest ponad 2 miesiące. Dermatolog stwierdził, że to musiał być jakiś owad, lecz nie stwierdził co to.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Wypadanie włosow nie jest typowe dla boreliozy, ale jeśli obawia się Pani tej choroby, może Pani wykonać badania przeciwciał przeciwko boreliozie - sprawa będzie wtedy jasna.