Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból głowy i wypadanie włosów a borelioza

W czerwcu 2009 r. zaczęłam mieć bóle głowy. Przez cały czas głowa była ciepła, mimo iż nie miałam gorączki, ciągłe pulsowanie w skroniach, mroczki przed oczami, wrażenie podwójnego widzenia, zgaga na przemian z bólem gardła, zaczerwiwnienie i ból kolan... Po badaniach ASO 602,5 pani doktor stwierdziła, że to paciorkowce. Dostałam antybiotyk i jakoś przeszło. Niestety pojawił się nowy problem - wypadanie włosów.... a od ponad tygodnia powróciły bóle głowy, zgaga, ból gardła, nowy objaw - chrupanie w karku i ból łopatek. (jednak najgorsze jest wypadanie włosów, których nie mam już połowy:( ) Byłam u dermatologa, przepisał mi leki, ale mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Nad nadgarstkiem mam czerwoną plamkę, na początku swędziało, a teraz po prostu jest ponad 2 miesiące. Dermatolog stwierdził, że to musiał być jakiś owad, lecz nie stwierdził co to.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Apteczka pierwszej pomocy

Czy wiesz jak powinna wyglądać apteczka pierwszej pomocy? Znasz wszystkie elementy, które powinny się w niej znajdować? O tym jak zaopatrzone powinny być apteczki pierwszej pomocy opowiada Artur Szymczak ? ratownik medyczny z Centrum Szkoleń Ratowniczych.

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

Wypadanie włosow nie jest typowe dla boreliozy, ale jeśli obawia się Pani tej choroby, może Pani wykonać badania przeciwciał przeciwko boreliozie - sprawa będzie wtedy jasna.

Lekarz na Oddziale I wewnętrznym i nefrologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy