Ból głowy i zaburzenia wzroku a interpretacja wynik EEG

w ciąży zapis nieprawidlowy eeg z bolami glowy prawej skroni i tylu prawej czesci glowy w 11 tyg trafilam do szpotala z takimi wlasnie bolami zrobiono mi eeg glowy zapis nieprawidlowy z czynną napadliwością średnch fal theta. bole mialam 4 dni wczesniej godzinne zaburzenie wzroku .obecnie mam 27 tydzien bol sie powtorzyl. blowa po prawej stronie w skroni i w tylnej czesci glowy boli juz dzis 3ci dzien. oprocz eeg nie moga mi zrobic badania. prosze kogos o interpretacje zapisu mojego badania
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nieprawidłowy zapis EEG nie zawsze przesądza o istnieniu istotnej nieprawidłowości w mózgu i wcale nie musi świadczyć o występowaniu np. padaczki. Istnieją osoby, które pomimo nieprawidłowego zapisu EEG nie mają niepokojących objawów neurologicznych i odwrotnie, prawidłowy zapis EEG nie przesądza o braku zaburzeń neurologicznych. Nie można korespondencyjnie, na podstawie przytoczonego opisu EEG, oceniać Pani sytuacji i decydować o dalszym postępowaniu. Myślę, że powinna Pani być pod kontrolą neurologa.