Ból głowy, otępienie i pogorszenie widzenia
mam 28 lat,od dwóch lat męcze sie z bolem glowy, otępieniem i pogorszeniem widzeni zwlaszcza podczas wysilku. Z CT i RM: glowy "kostniak 0,5X0,5cm w zatoce czolowej" lekarz mowil, ze rosnie do wewnatrz...w płacie czołowym prawym widoczna malformacja naczyniowa szer 3mm rozgałeziajaca sie na koncu w istocie szarej, siegajaca rogu czołowego prawej komory bocznej i biegnaca do sierpa muzgu... prosze o interpretacje ?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Piotr Jurczyk
43 poziom zaufania
Witam. Kostniak to zmiana łagodna, która jednak po pewnym czasie ukierunkowanego wzrostu, może dawać objawy uciskając sąsiednie struktury. Podobnie objawy miejscowe może dawać (ale sama jej obecność o niczym nie świadczy) malformacja naczyniowa (zmiana wrodzona). Polecam skonsultować obraz z neurochirurgiem lub neurologiem. Pozdrawiam.