Ból głowy po antybiotyku

Kilka dni temu pisałam o długotrwającym kaszlu. Wczoraj byłam u lekarza i dostałam antybiotyk. Wczoraj po południu wzięłam pierwszą dawkę i drugą wieczorem. Zaczęła mnie bardzo boleć głowa, dzisiaj również mnie boli. Jestem w piętnastym tygodniu ciąży. Czy ten ból głowy jest niepokojący?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Najprawdopodobniej bóle głowy są działaniem niepożądanym przyjmowanego przez Panią antybiotyku. Na tym etapie ciąży, nie jest to alarmujący objaw, mogący oznaczać jakieś schorzenie położnicze. Dla pewności, proszę jednak wykonać co najmniej dwukrotny pomiar ciśnienia krwi (np. rano i wieczorem- sprawdzić, czy nie jest ono zbyt wysokie, czyli czy nie przekracza 140/90 mm Hg). Gdyby wyniki były nieprawidłowe, wskazany jest szybki kontakt z lekarzem (najlepiej prowadzącym Pani ciążę).

Pozdrawiam serdecznie!