Ból głowy po słodkim

Witam. Mam bóle głowy, jak zjem coś zawierającego czekoladę (kilka kostek, baton, ciastko w czekoladzie). Zazwyczaj jest tak, jak zjem coś wieczorem, a głowa boli mnie następnego dnia rano. Jest to punktowy, ostry ból w środkowej części głowy. Nie robiłem badań poziomu cukru, nie mam nadwagi (67 kg, 175 cm). Rodzice nie mają cukrzycy, lecz babcia tak. Proszę o informację, czy to może być związane w cukrzycą lub to może coś zupełnie innego. W razie potrzeby mogę zmierzyć poziom cukru w glukometrze. Dziękuję za pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.
Ból głowy po zjedzeniu czekolady nie jest typowym objawem cukrzycy. Oczywiście jeśli ma Pan wątpliwości, może Pan skontrolować poziom glikemii na czczo glukometrem (jeśli z glukometru na co dzień korzysta babcia, powinien Pan przed użyciem zmienić igłę).