Ból głowy pojawiający się w potylicy

Mam 30 lat, 110 kilo wagi, często boli mnie głowa. Ból rozwija się najczęściej pod wieczór i zaczyna się w potylicy po prawej stronie i wędruję środkiem głowy, przez oko, zęby i skroń. Ból czasem jest nie do zniesienia.

Piotr Jurczyk

Witam. Podawane przez Pana objawy mogą odpowiadać migrenie, ale biorąc pod uwagę Pana wagę, radzę skontrolować ciśnienie tętnicze oraz inne czynniki ryzyka choroby naczyniowej: glukozę i lipidy we krwi. Profilaktyka w tym zakresie na pewno wyjdzie Panu na dobre. W sprawie bólu głowy radzę udać się do specjalisty w celu poszerzenia wywiadu (podstawy rozpoznania). Pozdrawiam.