Ból głowy, problemy z pamięcią i dezorientacja po uderzeniu w głowę

Mój przyjaciel upadł na głowę na śliskiej podłodze. Rozmawialiśmy wtedy przez telefon, był nieprzytomny przez kilka minut, po odzyskaniu przytomności był bliski wymiotów, jednak do tego nie doszło. Parę godzin potem nadal bolała go głowa, był zmęczony, zdezorientowany i miał problemy z zapamiętaniem co robił parę godzin wcześniej, jednak mówi normalnie, bez zająknięć. Powiedziałam, ze musi pójść do lekarza, jednak on ignoruje moje prośby. Co zrobić???? Jestem przerazona!

Witam, zdecydowanie powinien udać się do lekarza. Objawy mogą sugerować chorobę neurologiczną wymagającą diagnostyki i leczenia