Ból głowy przy odchudzaniu

Mam 37 lat, wzrost 161 cm i ważę 75 kg. Chciałabym schudnąć, jednak jakiekolwiek ograniczenie posiłków powoduje silny ból głowy, jeśli szybko czegoś nie zjem, ból głowy zaczyna obejmować połowę twarzy, pojawiają się też nudności. W tej chwili jem ok 8 posiłków dziennie i niestety, nie są to sałatki warzywne lub owoce (nie bardzo likwidują ból), raczej kanapki i coś gotowanego. Jak sobie poradzić z tym problemem?
37 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Ból głowy przy odchudzaniu jest wynikiem hipoglikemii, czyli spadku poziomu cukru we krwi. To, co łagodzi ten ból to szybkie dostarczenie organizmowi węglowodanów. Pani wybiera wtedy kanapki, bo w pieczywie jest ich dużo. Ale może Pani zrobić bardziej dietetyczne posiłki zawierające węglowodany: jogurt naturalny z musli, sałatki warzywne z pestkami lub orzechami, sałatka owocowa czy kawałek mięsa posypany sezamem. Ważne jest oczywiście to, aby nie przesadzac z tymi dodatkami.
Zastanawiające są posiłki w Pani diecie. Jeśli dopiero przy ośmiu się Pani dobrze czuje to może ma Pani problem z hiperinsulinemią lub z nietolerancją glukozy. Radziłabym zrobić badania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty