Ból głowy w okolicy potylicy

Dzień dobry Od kilku tygodni cierpię na ból głowy- okolica potyliczna. Towarzyszy temu ostatnio ból oczu oraz bardzo sporadycznie ból serca. Mam problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa- często tzw .kręcz szyjny. Co mam zrobić? Gdzie się udać...jakie badania wykonać...? Od jakiegoś czasu cierpię też na spadek energi, sennośc w ciągu dnia...co to może oznaczać? Czy to może być cukrzyca? Dziękuję za odpowiedz.

Witam,
na początek proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym. Jeśli to możliwe proponuję dokonać pomiarów ciśnienia krwi w trakcie bólu głowy. Na pewno zalecałbym podstawowe badania krwi (morfologia, jonogram, kreatynina) i konsultacje neurologiczną. Oczywiście niezwykle istotny jest wywiad (choroby przewlekłe, charakter bólu - ciągły, napadowy, wywołany określonymi czynnikami, inne dolegliwości?). Być może konieczne będzie rtg odcinka szyjnego kręgosłupa