Ból górnej piątki po plombowaniu

Witam, miałem leczoną górna piątkę. Jakiś czas temu plomba mi wypadłą, zrobiłem rtg i ząb został ponownie zaplombowany (nie był leczony kanałowo). Obecnie minął miesięc od tego leczenia a ząb zaczął mnie boleć ale z jednej strony. Boli tylko przy zaciskaniu szczęki. Jak naciskam go palcem z jednej strony to na kilka chwil przestaje całkowicie boleć tak jakby plomba się obluzowała. Proszę o poradę czy udać się koniecznie do stomatologa czy zaczekać? Łukasz

Wszystkie dolegliwości bólowe zęba niezależnie od momentu,w którym się pojawiają powinny być skonsultowane przez stomatologa.Może to być błaha sprawa np. zbyt wysokie wypełnienie a może trzeba będzie leczenie kontynuować. Tak czy owak proponuję kontakt z gabinetem. Pozdrawiam

Witam, uważam, że powinna Pani wrócić do gabinetu i wyjaśnić przyczynę bólu.Być może jest to tylko odrobinę za wysokie wypełnienie i należy zrobić drobną korektę a może coś poważniejszego.Życzę powodzenia, pozdrawiam