Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból guza po krwiaku na stopie

Witam, miałam wypadek w pracy i spadł mi na grzbiet stopy pięcio kilowy przedmiot, miałam krwiaka, a po krwiaku został mi taki guzek który widoczny jest na ok 1,5 cm. Czy da rade Pan wyjaśnic mi co to jest, ponieważ mój ortopeda który mnie prowadzi nic mi nie mówi szczególnego a moje wizyty u niego są po dwie minuty. Ogólnie ból tego guza jest cały czas i strasznie przeszkadza przy wkładaniu pełnych butów. Jak chodzę to od czasu do czasu też boli. Jest twardy jak kość. pozdrawiam Julia
KOBIETA ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Miejsce, o którym Pan wspomina powstaje w wyniku uszkodzenie części warstwy kostnej kości oraz wytworzeniu się krwiaka. W późniejszym etapie następuje niepełne wchłonięcie się krwiaka i dodatkowo jego zwapnienie bądź przerost tkanką łączną. Ostatecznie zmiana taka stanowi część kości. Ze względu na fakt iż odstaje od normalnej kości jest ona bardzo podatna na powodowanie bólu okolicznej skóry i tkanki kostnej znajdującej się pod nią w wyniku drażnienia zakończeń nerwowych.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy