Ból i drętwienie nogi od 4 miesięcy a wynik tomografii komputerowej

Witam. Mam 30 lat. Od czterech miesięcy boli mnie noga, drętwiej, tracę czucie. Dzieje się to tylko w pozycji pionowej. W pozycji poziomej tylko trochę boli odcinek lędźwiowy. Oto wynik TK : Obniżenie tarczy międzykręgowej L5/S1 z prawoboczną przepukliną jej materiału wpuklającą się dokanałowo na ok 1cm z wypełnieniem zachyłka korzeniowego i z impresją na prawy korzeń nerwowy S1. WN: Masywna prawostronna przepuklina tarczy międzykręgowej poziomu L5/S1. Pytanie: Czy da się uniknąć operacji ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem . Operacja najprawdopodobniej okaże się konieczna.