Ból i guzki na żebrach

Wczoraj zauważyłam (podczas leżenia na wznak), że moich lewych żeber jest więcej niż prawych. Wyczułam kilka bolących guzków, w tym jeden średnicy około 5 cm. Gdy gwałtowanie się poruszam, odczuwam w tym miejscu ból, gdy dotykam również. Czy to może być coś groźnego? Wizytę mam we wtorek, ale nie wiem czy mam spokojnie czekać. Proszę w wskazówki. Ból oceniam w skali 1-10 na 5.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie mogę wypowiedzieć się na temat liczby żeber ponieważ potrzebne jest do tego bezpośrednie badanie. Guzki o których Pan wspomina mogą być wynikiem uprzedniego złamania żeber bądź wynikiem obecności zmian patologicznych ( niekoniecznie groźnych) np ropni, tłuszczaków.