Ból i opuchlizna po lipolizie iniekcyjnej

Witam 2 tygodnie temu miałam wykonaną lipoliza iniekcyjna (wyszczuplanie żuchwy) kosmetologa z jednej strony wstrzyknela mi w miesien żwaca teraz cały czas mnie boli ten obszar przy szerszym otworzeniu buzi dodam że opuchlizna mi zeszła i wszystko wygląda dobrze oprócz bólu tego mięśnia. Ból ustąpi? Czy może mi się coś stać poważnego?

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem nieinwazyjnym, ostrzykuje się jedynie tkankę tłuszczową (wprowadzając roztwory, tj. l-karnitynę, deaksycholat, czy fostadycholinę, które rozpuszczają tkankę tłuszczową). Możliwymi powikłaniami poprawnie wykonanego zabiegu może być zaczerwienienie, lekki ból lub obrzęk w okolicach zrobionego zastrzyku. Może to być stan zapalny, który zejdzie po jakimś czasie, jednak najlepiej udać się do lekarza, który wykonywał zabieg lub lekarza medycyny estetycznej, w celu zbadania powikłania. Podczas zabiegu nie powinno się ostrzykiwać mięśni.