Ból i opuchlizna po uderzeniu w okolice oczodołu

Witam na lekcji wfu dostałam pięścią w twarz dokładniej w kość pod okiem. W tym miejscu odczuwam ból nawet przy mruganiu powieką mam tam opuchliznę i pojawia się lekko siny kolor. Co mogę z tym zrobić mam jechać do lekarza???

Witam!
Zdecydowanie tak. Konieczna kontrola lekarska doraźna gdyż opisywane zmiany dają podejrzenie złamania kości szczękowej, która współtworzy oczodół kostny. Konieczna diagnostyka rtg twarzoczaszki w takim przypadku, gdyż złamanie kości z przemieszczeniem wymaga często korekcji ustawienia,by gałka oczna mogła mieć prawidłowe ustawienie i ruchomość.