Ból i opuchnięcie ósemki

Witam. Mam problem (jak sadze) z wyrastajaca osemka. jestem za granica wiec nie mam dostepu do stomatologa. Dwa dni temu zaczelam odczuwac bol glowy oraz dziasla, po czym spuchlam a bol zaczal sie nasilac. Przed wyjazdem stomatolog zapisal mi duomox ktory zalecil brac w przypadku problemow z osemkami. mialam wspomoc go lekiem przeciw bolowym. Biore je od wczoraj bol ustal jednak mam problem z jedzeniem oraz otwiieraniem buzi. Otwieram szczeke max na 2palce. Co moge zrobic by przywrocic norme?

Witam
konieczne jest jak najszybsze usuniecie zeba poniewz problem bedzie sie powtaral i niestey naslal.Sugeruje umowienie sie na zabieg usuniecia zeba a do tego czasu branie lekow oraz cwiczenia majace na celu zwieszenie zakresu otwierania ust co jest warunkiem wykonania zabiegu.

Witam. Szczękościsk jest jednym z objawów utrudnionego wyrzynania ósemki. Proszę ćwiczyć otwieranie ust, po jakimś czasie szczękościsk ustąpi.

Jeżeli to faktycznie utrudnione wyrzynanie ósemki połączone z zapaleniem, to może do tego dołączyć sie tzw szczękościsk, czyli problem z szerokim otwarciem ust.
Radziłbym dalej brać antybiotyk , ponieważ na jego działanie trzeba trochę poczekać( dokładnie wg wskazań na ulotce, żeby stężenie we krwi było odpowiednie do zwalczenia procesu zapalnego- nie pomijać dawek!! ).Tym bardziej że to amoxycylina, która trudniej penetruje do kości. ( moim zdaniem lepsza klindamycyna ).
Dodatkowo można płukać jamę ustna roztworem sody spożywczej przez jakieś 2- 3 dni 2 razy dziennie ( 1 łyżeczka na szkl. wody ).
W miarę możliwości po ustąpieniu objawów usunąć ząb przyczynowy.