Ból i skurcze żołądka a nerwy

Witam. Rok temu przez 2 tygodnie bardzo bolał mnie żołądek zwykle po lub w trakcie jedzenia, schudłem wtedy 7kg. Po gastroskopii, gastritis biliaris, bez heliobacter. MCHC 36.8(32.3-36.5),PLT 350(163-337), PCT 0.4(0.2-0.3), reszta w normie , przepisano mi helicid, ostre dolegliwości przeszły. Od roku prawie ciągle czuje jakby lekki skurcz żołądka czasami klucie z lewej lub prawej stronie, nie mogę przytyć ważę 72kg. zawsze bylem dość nerwowy, od roku globus histericus. To wszystko przez nerwy?

Dzień dobry, pisze pan, że cały życie był "nerwowy", być może więc struktura pana osobowości predysponuje pana do takiego a nie innego przeżywania rzeczywistości. oraz rozwoju nerwicy. Najlepszym sposobem leczenia nerwicy jest psychoterapia. Polecam psychterapeutę pracującego w nurcie psychodynamicznym (praca bardziej dotyczyć będzie osobowości) lub ewentualnie behawioralno - poznawczym (praca bardziej będzie dotyczyć objawów nerwicowych). Pozdrawiam.