Ból i trzaskające stawy u kobiety 6 misięcy po porodzie

Witam, jestem 6 miesięcy po porodzie, bardzo niepokoją mnie "strzelające kości" każdy mały ruch ręką nogą wywołuje trzask, przed porodem też miałam tendencję do strzelających kości, ale w o wiele mniejszym stopniu. Czy to jest spowodowane zaburzeniami hormonalnymi? Czy jak zacznę brać tabletki antykoncepcyjne poprawi się? Ostatnio coś strzeliło mi w prawej ręce i podczas skrętu głową odczuwałam ból pod łopatką, ból się zmniejszył ale teraz boję się o kazdy swój ruch, a muszę zajmować się synem

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sugerowałbym konsultację z ortopedą lub endokrynologiem. Nie wiem do końca co ma Pani na myśli mówiąc trzeszczenie kości. Mogą być to konsekwencję wahań hormonalnych, jednak nie koniecznie przyjmowanie antykoncepcji będzie pomocne.