Ból i uczucie ciężkości w żołądku

Od zawsze miałam problem z bólem, odczuciem ciężkości w okolicach żołądka. Dolegliwości nie pojawiały się codziennie i czasami byly spowodowane może zbyt dużą porcją jedzenia bądź za tłustą. Od nie dawna dolegliwości nasiliły się i "wzbogaciły" o mdłości dość silne i nie po większym obiedzie ale dość zdrowym i lekkim jedzeniu w niewielkiej porcji. Często czuję że mam pełen żołądek nawet wiele do 12- 18 godzin po posiłku. Co mogę zrobić by nie czuć dolegliwości pełnego żołądka, jak to się nazywa?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z cała pewnością modyfikacja diety może okazać się pomocna. Warto jednak skonsultować się z gastrologiem.