Ból i zawroty głowy oraz nerwowość a schizofrenia

proszę wyjaśnić mi istotę schizofrenii, kilka lat temu zostałam pobita przez chuligana jednocześnie tato chorował na raka i zmarł. kiedy poszłam zgłosić fakt pobicia na prokurature otrzymałam opis ze mam początki schizofrenii co uważam za jakąś bzdurę, dodam że bardzo często boli mnie głowa i mam zawroty, jestem nerwowa, czuję ze jest coś nietak ze to jakieś zaburzenie osobowości, ale czy schizofrenia? mam chorą mamę chce jej pomagać dlatego chcę się uporać ze swoim zdrowiem i życ dalej

za mało danych, by stawiac diagnoze,odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza