Ból i zgrubienie na lewym jądrze

Witam. Mam 16 lat. Od ok.2 tygodni mam lekki ból z tyłu lewego jądra. Ból nie jest ciągły, czasami wogole go nie czuje. Nad jądrem wyczułem także zgrubienia. Od czasu do czasu boli mnie także punkt w okolicy lewej pachwiny. Od dwóch dni zauważam też wydzieline podczas oddawania moczu. Co mi dolega?
MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

W związku z występującymi objawami powinien się Pan zgłosić do urologa, który wykona badanie kliniczne i być może USG jąder. Opisane objawy mogą dotyczyć jednego schorzenia, bądź kilku występujących równocześnie.
Wyłącznie na podstawie podanych przez Pana informacji nie ma możliwości jednoznacznego postawienia diagnozy.
Niezbędne jest badanie lekarskie.
Musi się Pan zgłosić do swojego lekarza rodzinnego, który może wystawić skierowanie do urologa.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
Wiesław Mahaczek Urolog
71 poziom zaufania

witam
możesz mec zapalenie najądrza lub żylaki powrózka, odwiedź urologa
pozdrawiam

0

Pana objawy mogą wskazywać na zapalenie najądrza. Należy udać się do urologa w celu postawienia dokładnej diagnozy. Inne częste choroby poza zakażeniem w czasie których może występować ból jądra to nowotwór jądra (jądro zazwyczaj również twarde i powiększone) ,skręt jądra (ból silny - nagły), żylaki powrózka nasiennego (przez pacjentów opisywane często jako wyczuwalne korale na mosznie) uraz jądra, torbiel nasienna i inne rzadsze. W każdym przypadku należy udać się do lekarza urologa.

0

Opis wskazywać może na stan zapalny najądrza, jednakże z uwagi na tzw. ostrożność onkologiczną każda dolegliwość okolicy jądra wymaga w zasadzie konsultacji urologicznej z wykonaniem m.in. USG jąder. Gorąco doradzam! Pozdrawiam
RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty