Ból jąder po zapaleniu gruczołu krokowego i obrzęku prostaty

Dzień dobry! Mam bóle pęcherza, cewki moczowej i bolą mnie także jądra. Byłem u Urologa i stwierdził że mam zapalenie gruczołu krokowego. Badanie usg wykazało ze mam obrzęk prostaty wielkośc 17L. Lekarstwa jaki mi przepisał to: Omnic, Xylafen, Distreptaza(czopki). parcie moczu na cewkę moczową minęło ale pobolewają mnie jądra. Co powinnem zrobic dalej?

Witam, leczenie wydaje się prawidłowe, ale na wszelki wypadek... (patrz poniżej)
Stan zapalny prostaty jest schorzeniem przewlekłym, leczącym się dość ciężko. Antybiotyki źle penetrują do gruczołu krokowego i zazwyczaj nie przynoszą wyleczenia, jednakże w pierszym okresie, zwłaszca po potwierdzeniu zapalenia bakteryjnego (posiew nasienia) są jak najbardziej wskazane. Polecane są alfa-blokery (doxazosyna, tamsulosyna, alfuzosyna, terazosyna), można wspomóc się dość skutecznymi ziołowymi lekami "na prostatę". Choroba ma olbrzymi składnik psychosomatyczny i jej przebieg zależy od stanu psychicznego pacjenta. Jakie wnioski?
1. po pierwszym przeleczeniu przestać brać antybiotyki, posiewy nasienia są często zafałszowane zanieczyszczeniami i osobiście nie przywiązuje do nich większej wagi.
2. żyć normalnie - uprawiać seks w miarę ochoty i możliwości, jednakże nie masturbować się "na sile",
3. unikać, w miarę możności, nie przesadnie, alkoholu,
4. unikać przechladzania okolicy krocza (b. ważne),
5. przestać mierzyć temperature, to fatalny nawyk graniczący z psychozą,
6. zdystansować się od sprawy - schorzenie nie jest przyjemne, ale nie jest tez niebezpieczne, niczym nie grozi,
7. powiedzieć sobie "jestem zdrowy, mam katar cewki i on przejdzie sam",
Pozdrawiam RH
P.S. Bóle jąder i krocza są "normą" w tym schorzeniu..