Ból jąder po zapaleniu gruczołu krokowego i obrzęku prostaty
Dzień dobry! Mam bóle pęcherza, cewki moczowej i bolą mnie także jądra. Byłem u Urologa i stwierdził że mam zapalenie gruczołu krokowego. Badanie usg wykazało ze mam obrzęk prostaty wielkośc 17L. Lekarstwa jaki mi przepisał to: Omnic, Xylafen, Distreptaza(czopki). parcie moczu na cewkę moczową minęło ale pobolewają mnie jądra. Co powinnem zrobic dalej?

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam, leczenie wydaje się prawidłowe, ale na wszelki wypadek... (patrz poniżej)
Stan zapalny prostaty jest schorzeniem przewlekłym, leczącym się dość ciężko. Antybiotyki źle penetrują do gruczołu krokowego i zazwyczaj nie przynoszą wyleczenia, jednakże w pierszym okresie, zwłaszca po potwierdzeniu zapalenia bakteryjnego (posiew nasienia) są jak najbardziej wskazane. Polecane są alfa-blokery (doxazosyna, tamsulosyna, alfuzosyna, terazosyna), można wspomóc się dość skutecznymi ziołowymi lekami "na prostatę". Choroba ma olbrzymi składnik psychosomatyczny i jej przebieg zależy od stanu psychicznego pacjenta. Jakie wnioski?
1. po pierwszym przeleczeniu przestać brać antybiotyki, posiewy nasienia są często zafałszowane zanieczyszczeniami i osobiście nie przywiązuje do nich większej wagi.
2. żyć normalnie - uprawiać seks w miarę ochoty i możliwości, jednakże nie masturbować się "na sile",
3. unikać, w miarę możności, nie przesadnie, alkoholu,
4. unikać przechladzania okolicy krocza (b. ważne),
5. przestać mierzyć temperature, to fatalny nawyk graniczący z psychozą,
6. zdystansować się od sprawy - schorzenie nie jest przyjemne, ale nie jest tez niebezpieczne, niczym nie grozi,
7. powiedzieć sobie "jestem zdrowy, mam katar cewki i on przejdzie sam",
Pozdrawiam RH
P.S. Bóle jąder i krocza są "normą" w tym schorzeniu..